Proces starzenia się skóry staje się dobrze widoczny z upływem lat. Pierwsze zmiany pojawiają się na twarzy, jednak wraz z biegiem czasu występują również na szyi, dekolcie i dłoniach. Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy jest w stanie poprawić kondycję skóry, dlatego należy korzystać z niego już po ukończeniu 25 roku życia.

Rodzaje zmarszczek i przyczyny ich powstawania

Na twarzy mogą pojawić się tak zwane zmarszczki suche, które stanowią skutek uboczny niewłaściwego nawilżenia skóry. Brak stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych bądź sięganie po niewłaściwe produkty – to główne przyczyny odpowiadające za powstawanie tego typu zmarszczek. Nie są naturalne, dlatego mogą występować nawet na twarzy bardzo młodych kobiet. Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy oraz produkt z dodatkiem kolagenu w bardzo szybkim czasie poprawią wygląd skóry.

Zmarszczki elastotyczne powstają głównie u kobiet, które spędzają dużo czasu na dworze bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry twarzy. Promienie ultrafioletowe sprawiają, że włókna elastylowe niszczą się oraz na twarzy pojawiają się nieatrakcyjne bruzdy. Dodatkowo skóra staje się cienka i sucha. Aby poprawić wygląd twarzy konieczne jest sięganie po odpowiednie produkty zawierające retinoidy.

Zmarszczki pojawiają się również w trakcie snu i są one uwarunkowane pozycją w jakiej spędza się noc. Wygląd twarzy pogarsza się w przypadku, kiedy panie śpią na brzuchu, gdyż wielogodzinny nacisk przyczynia się do utraty elastyczności, sprężystości i pojawienia się dużej ilości zmarszczek. Często występują tyko po jednej stronie twarzy, co zdecydowanie pogarsza wygląd. W omawianej sytuacji wymagany jest masaż twarzy, gdyż nawet najlepsze kosmetyki nie przynoszą poprawy wyglądu.

Wraz z upływem lat, na twarzy można zauważyć również zmarszczki mimiczne. Występują nawet u bardzo młodych ludzi i są uwarunkowane ruchami mięśni twarzy, które są związane z przeżyciami oraz nastrojami. To efekt śmiechu, mrużenia oczy, marszczenia czoła, ruchów brwi, picia i wielu innych czynności wykonywanych kilka/kilkanaście razy dziennie. Krem przeciwzmarszczowy pod oczy poprawi wygląd i kondycję skóry, a także jest w stanie zapobiec niekorzystnym zmianom na twarzy. W omawianej sytuacji warto również zadbać o właściwą gospodarkę kolagenową.

Na twarzy pojawiają się zmarszczki grawitacyjne, które znane są również jako bruzdy nosowo-wargowe. To skutek uboczny siły grawitacji, dzięki której wraz z biegiem czasu skóra traci swoją sprężystość oraz elastyczność. Dodatkowo zauważa się stopniowe wiotczenie mięśni, które również wpływają na pogorszenie wyglądu. Aby poprawić kondycję skóry warto zdecydować się na zabiegi napinające i ujędrniające skórę.

Z kolei zmarszczki starcze to naturalny proces, który dotyka każdego człowieka. To efekt starzenia się tkanek oraz ruchu podskórnych tkanek tłuszczowych. W organizmie zaczyna brakować kolagenu i elastyny. Preparaty z kolagenem opóźniają wystąpienie zmarszczek, ale tylko kosmetyczka jest w stanie sprawić, żeby stały się o wiele miej widoczne.