Walka z cellulitem wymaga od nas regularnej aktywności fizycznej oraz przestrzegania zasad zdrowej, lekkiej diety. By odzyskać piękną sylwetkę, można też wykorzystać dodatkowo moc ziół. Jakie rośliny lecznicze pomogą nam pokonać cellulit?

Zioła na cellulit to dość szeroki asortyment roślin, które mogą pomagać nam w walce z pomarańczową skórką. Przyjmowane w formie naparów lub wcierane w skórę, mogą nam w znacznym stopniu ułatwić walkę o odzyskanie pięknej sylwetki wolnej od cellulitu. Z jakiego wsparcia możemy skorzystać?

W gronie tych ziół, dzięki którym cellulit może stać się już tylko przykrym wspomnieniem, miejsce bardzo ważne zajmuje bluszcz. Ta roślina jest źródłem wielu aktywnych substancji, dzięki którym walka z tkanką tłuszczową staje się łatwiejsza. Bluszcz, regularnie wcierany w skórę, pomaga w walce z obrzękami, staje się też cennym wsparciem dla naczyń krwionośnych. Warto też regularnie wcierać w skórę olejek z jałowca, dzięki któremu można się uporać z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

A co z ziołowymi herbatami?

W walce z cellulitem świetnie sprawdzą się napary z ziół, które mają silne właściwości moczopędne. W taki sposób działa m. in. mniszek lekarski, dzięki któremu można pozbyć się wielu szkodliwych toksyn z organizmu, oraz koper włoski, który może się okazać rewelacyjnym wsparciem w kuracji antycellulitowej. W walce z pomarańczową skórą świetnie sprawdzi się też pietruszka, której korzeń ma moczopędne właściwości, dzięki czemu pomaga przy obrzękach oraz nadmiernej ilości toksyn zalegających w organizmie.