Zespół policystycznych jajników to uciążliwa przypadłość, która niejednej kobiecie może poważnie skomplikować życie. Jakie objawy mogą świadczyć o takim problemie? Co można zrobić, by złagodzić dolegliwości i poprawić jakość swego życia?

Zespół policystycznych jajników to częste zaburzenie hormonalne, które dla wieli kobiet staje się przyczyną poważnych kompleksów oraz problemów z samopoczuciem. Dolegliwość ta może się przecież wiązać z takimi objawami, jak problemy z trądzikiem oraz z nadmiernym owłosieniem. Problemy z regularnym miesiączkowaniem, uciążliwe torbiele na jajnikach oraz problemy związane z płodnością – oto kolejne problemy związane z tym zaburzeniem hormonalnym. W jaki sposób można leczyć tę przypadłość?

Oprócz kuracji zaleconej przez lekarza, warto korzystać z tych rozwiązań, dzięki którym można złagodzić dolegliwości towarzyszące temu zespołowi. Z pewnością pomocna okaże się zdrowa dieta, dzięki której organizm będzie na bieżąco otrzymywał cenne wsparcie w postaci witamin oraz minerałów, a jednocześnie będzie chroniony przez nadmierną ilością cukru i tłuszczów. Dzięki temu łatwiejsze stanie się utrzymanie prawidłowej masy ciała, co pomoże w walce o utrzymanie lepszej formy. W łagodzeniu dolegliwości towarzyszących zespołowi policystycznych jajników pomocna będzie też regularna aktywność fizyczna. Warto też pamiętać o mocy ziół. Jak z nich korzystać? Jeśli głównym problemem są nieregularne miesiączki, dobrym sojusznikiem stanie się niepokalanek pospolity. W walce ze zbyt wysokim stężeniem testosteronu pomocna będzie palma sabałowa, z kolei walkę z nadmiernym owłosieniem ułatwić może regularne sięganie po herbatę miętową.