Korzyści z bycia zdrowym. Dużo korzyści! Zdrowe ciało daje nam przewagę w wielu obszarach życia, a jeśli robisz coś zdrowego, to tylko kwestia czasu, zanim uzyskasz lepsze wyniki. A kiedy stajesz się zdrowszy, stajesz się silniejszy, stajesz się bardziej odporny, stajesz się bardziej zwinny, stajesz się bardziej kreatywny, stajesz się bardziej uprzejmy, stajesz się bardziej hojny, stajesz się bardziej empatyczny i sumienny.

Oczywiście zdrowe ciało nie czyni cię odpornym na wszystkie problemy, które mogą ci się przydarzyć. Niezależnie od tego, czy masz słabą samoocenę, czy słabą pewność siebie, będzie to również efekt twojej diety. Staraj się więc jeść dietę z jajek, owoców, warzyw, chudego mięsa i ryb. Od czasu do czasu jedz niektóre rośliny strączkowe (czarna fasola itp.) I orzechy. Staraj się nie spożywać więcej niż jednej lub dwóch porcji mleka dziennie. Tłuszcze: uważaj, aby nie jeść potraw zawierających dużo tłuszczów nasyconych. Ogólnie rzecz biorąc, zamiast masła wybierz nisko tłuszczowe, neutralne tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek i olej rzepakowy. Zasadniczo zdrowe tłuszcze zwiększają poziom cholesterolu HDL i zmniejszają ilość cholesterolu LDL krążącego we krwi. Jajka są przykładem zdrowego, neutralnego źródła tłuszczu.

Nie pij dużo kofeiny. Jeśli wypijesz dużą ilość, poczujesz się zmęczony.

Lepiej pić zieloną herbatę i herbatę ziołową. Staraj się jeść więcej nienasyconego tłuszczu. Pomoże to wątrobie przekształcić cholesterol w mniej toksyczny kwas stearynowy. Otyli ludzie mogą sprawić, że szybko zrzucą sporo kilogramów.

Powinieneś zmniejszyć spożycie skrobi i cukrów rafinowanych. Te węglowodany zostały powiązane z trądzikiem i opornością na insulinę.
Najlepszą dietą jest ta, z którą możesz się trzymać na dłuższą metę! Kilka dni dobrej diety nie sprawi, że poczujesz się „młodym bogiem”.