Korektor do twarzy to jeden z najbardziej podstawowych kosmetyków, których używamy. Co ciekawe, ma on mnóstwo różnorodnych zastosowań. Warto poznać kilka prostych trików, które znacznie ułatwią nam codzienne wykonywanie naszego makijażu. Czy znasz już wszystkie funkcje korektora do twarzy?

Korektor do zniwelowania zasinień pod oczami

Najczęściej korektor do twarzy używany jest przez nas w celu zatuszowania ewentualnych zasinień i cieni pod oczami. Występowanie ich może być wynikiem różnych czynników. Zazwyczaj są one efektem nieprzespanej nocy czy ogólnego przemęczenia organizmu. Niekiedy jednak z cieniami budzimy się nawet po wielu godzinach snu. Wówczas możliwe jest, że problem ten ma podłoże genetyczne. Warto pamiętać również, że bardzo nasilone cienie pod oczami mogą świadczyć o niektórych chorobach, a więc zawsze pozostawajmy pod kontrolą lekarza. Aby nieco ukryć zasinienia, wystarczy pod oczy położyć odrobinę korektora. Zwróćmy uwagę na to, aby produkt nałożony został również troszkę niżej, aby nie utworzyć wyraźnego odcięcia pod oczami, które wygląda bardzo niekorzystnie. Najlepiej nałożyć korektor w kształt odwróconego trójkąta, którego wierzchołek może sięgać nawet koniuszka nosa. Pamiętajmy, aby produkt zawsze stosować na podkład – nigdy odwrotnie. Korektor pod oczy powinien być od podkładu nieco jaśniejszy. Nie nakładajmy go jednak zbyt wiele. W nadmiarze może bowiem nieestetycznie zbierać się w zmarszczkach mimicznych.

Korektor jako baza pod kolorowe cienie

Bazy pod cienie do powiek używamy z różnych względów. Przede wszystkim po to, aby kosmetyk dłużej utrzymywał się na naszych oczach. Jest to szczególnie ważne dla osób, których powieki szybko się przetłuszczają, przez co cienie nie mają szansy dobrze wyglądać po dłuższym czasie. Drugim powodem, dla którego stosujemy bazę pod cienie, jest chęć podbicia ich koloru. Szczególnie cienie do powiek o szalonych barwach zyskują, gdy nałożymy je nie bezpośrednio na powiekę, a na bazę. Wciąż jeszcze niewiele osób wie, że bazę możemy zastąpić po prostu korektorem. Powinien być to korektor w formie płynnej. Po nałożeniu go na powiekę wystarczy lekko go przypudrować.

Korektor do zatuszowania niedoskonałości

Wiele z nas ma problemy z cerą trądzikową. Jeśli na Twojej twarzy często pojawiają się wypryski czy zaskórniki, warto w pierwszej kolejności spróbować znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Najlepiej udać się z naszym problemem do dermatologa, który wdroży odpowiednie leczenie, aby zminimalizować częstotliwość pojawiania się niedoskonałości. Cera trądzikowa jest dość specyficzna, dlatego też warto skonsultować swoje działanie z lekarzem. Należy zastanowić się w takim wypadku nad ograniczeniem nieco ilości nakładanych na naszą twarz kosmetyków. Dajmy skórze nieco odpocząć. Jeśli jednak niekomfortowo czujemy się bez makijażu, możemy spróbować zatuszować wypryski, nakładając na nie korektor. Kosmetyk stosujemy wówczas jedynie punktowo. Pamiętajmy, aby nakładać go bezpośrednio na podkład. Do maskowania niedoskonałości najwygodniejszy będzie korektor w płynie.