Kąpiel stanowi bardzo ważny element życia każdego człowieka, a szczególnie dziecka. Jednak nie każdy maluszek cieszy się na myśl o wannie pełnej piany, myciu włosków oraz zabawie, która może umilić czas. Kolorowe ręczniki kąpielowe dla dzieci, jak i dobrej jakości produkty do mycia sprawiają, że nielubiana czynność może stać się doskonałą zabawą.

Jak zachęcić dziecko do kąpieli?

Nie każde dziecko lubi siedzieć w wannie i bawić się pianą, dlatego kiedy mycia ciała kojarzone jest z torturą należy po prostu pomyśleć o ciekawych rozwiązaniach, które sprawią, że kąpiel nie będzie dłużej kojarzona z przykrym obowiązkiem. Umilanie czasu zabawy na pewno ułatwią ręczniki kąpielowe dla dzieci. Chodzi o duże i kolorowe modele z ulubioną postacią z bajki, albo ładnym nadrukiem. W dalszej kolejności warto wziąć pod uwagę zabawy, które działają stymulująco na rozwój dziecka. Maluszek ćwiczy koordynację ruchową, dzięki czemu pracują mięśnie i stawy na całym ciele. Wrażenia w trakcie mycia ciała i włosów są niezapomniane, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby maluszek chętnie decydował się na pójście do łazienki.

Kąpiel to intymna czynność, dzięki której zawiązuje się silną więź pomiędzy rodzeństwem, albo dzieckiem i rodzicem. Do wanny warto wrzucić kolorowe kubeczki, które dają możliwość przelewania wody z pianą z jednego do drugiego. Dla najmłodszych maluszków to nauka chwytania i jednocześnie koordynacja ruchów, a starsza pociesza dobrze się bawi w trakcie przygotowywana herbaty dla mamy i siebie. Można również skorzystać ze sprawdzonego sposobu, jakim jest spienianie wody. Do tej czynności warto zaangażować maluszka. Dzieci bardzo chętnie pomagają, a wlewanie płynu do kąpieli i ruszanie rączkami oraz nóżkami, żeby przygotować bańki mydlane to świetna zabawa bez względu na wiek pociechy. W dalszej kolejności piana może posłużyć do zdmuchiwania, nakładania na rączki, nóżki i inne – doskonała zabawa gwarantowana. Starsze dzieci bardzo chętnie uczą się poszczególnych partii ciała, nazywają je i dekorują pianą. Warto również nauczyć pociechę samodzielnego mycia ciała.

Niechęć do kąpieli może powodować również dyskomfort po wyjściu z wanny, dlatego ręczniki kąpielowe dla dzieci należy mieć zawsze w gotowości. Dobrze wysuszone, jeśli to możliwe to cieplutkie oraz miękkie materiały sprawiają, że maluszek z przyjemnością otuli się ręcznikiem z ulubioną postacią z bajki.