Oleje roślinne zajmują ważne miejsce w zdrowym menu, a regularne sięganie po takie dodatki, każdemu z nas wyjdzie na zdrowie. Jednym z tych produktów spożywczych, po które – dla własnego dobra – powinniśmy częściej sięgać, jest olej lniany. Co warto wiedzieć na jego temat? Dlaczego zdrowa dieta powinna uwzględniać jego obecność?

Olej lniany uznawany jest za jeden z najzdrowszych tłuszczy roślinnych. Można w nim znaleźć spore ilości kwasów tłuszczowych wielonienasyconych oraz witaminy E. Kto w porę włączy do swej diety taki olej, ten będzie mógł zadbać o swe zdrowie i skuteczniej chronić się przed wieloma chorobami. Wiadomo, że olej z lnu to cenne wsparcie dla naszego serca i układu krążenia. Po olej ten warto również sięgać ze względu na układ odpornościowy, który – dzięki olejowi lnianemu – jest w stanie skuteczniej radzić sobie ze stanami zapalnymi. Olej lniany może też odegrać bardzo ważną rolę w menu kobiet, szczególnie tych, które ciężko znoszą dolegliwości towarzyszące menopauzie.

Olej lniany może się też świetnie sprawdzić jako naturalny kosmetyk. Wiadomo, że ma on świetny wpływ na naszą skórę. Stosowany zewnętrznie, zwiększa elastyczność skóry i sprawia, iż jest ona lepiej chroniona przed stanami zapalnymi. Olej z lnu może stać się również cennym dodatkiem do masażu, którego głównym celem jest walka z cellulitem. Można też taki olej wykorzystać do codziennej pielęgnacji włosów. Dzięki niemu nasze włosy stają się mocniejsze, zdrowsze i lepiej nawilżone, a wszystko to przekłada się na ich lepszy wygląd.