Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, czyli NNKT, to ważny składnik zdrowej diety oraz wyjątkowe wsparcie dla naszego organizmu. Co warto wiedzieć na temat tych kwasów tłuszczowych oraz ich wpływu na ludzkie zdrowie? Jakie produkty spożywcze są ich najlepszymi źródłami?

NNKT i ich wpływ na nasze zdrowie

NNKT to wyjątkowa grupa tłuszczów, bez których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Zdrowa dieta, w której pojawiają produkty zawierające takie właśnie kwasy tłuszczowe, pomaga nam się chronić przed problemami związanymi ze zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu oraz utrzymać prawidłową masę ciała. Dzięki NNKT nasz organizm otrzymuje również dodatkowe wsparcie w walce z miażdżycą oraz chorobami serca. Zdrowa dieta, pełna NNKT, to wspaniała sojuszniczka naszych hormonów oraz układu odpornościowego. NNKT wpływają też na stan naszej skóry oraz na pracę układu nerwowego. Powodów, dla których warto po te tłuszcze sięgać, jest zatem wiele. Gdzie ich szukać?

Najlepsze źródła NNKT

Do bardzo dobrych źródeł NNKT zaliczają się takie produkty, jak olej lniany oraz tłuste ryby morskie: łosoś, makrela, tuńczyk oraz sardynki. Z tymi cennymi dla naszego zdrowia kwasami tłuszczowymi spotkamy się również w takich przekąskach, jak pestki dyni oraz orzechy. Olej z nasion słonecznika, olej sojowy, awokado – oto kolejne dodatki, które właśnie ze względu na zawartość NNKT warto włączyć do swej diety.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe stanowią wyjątkową grupę tłuszczów. Po te produkty, w których znajdują się ich większe ilości, z pewnością warto regularnie sięgać. Wyjdzie nam to na zdrowie!