Nie jest łatwo pokazać się w gronie przyjaciół z twarzą zapełnioną czerwonymi znamionami. Wypryski kojarzą się nieodmiennie z nastoletnim okresem burzliwego rozwoju. Wtedy najczęściej sięgają ludzi sprowadzając na nich wielkie nieszczęście. Jednak nie są domeną jedynie wieku młodzieńczego. Ludzie po trzydziestce lub nawet czterdziestolatkowie borykają się dość często z wyzwaniami rzucanymi przez rozchwiany metabolizm.

Dotknięci tą zarazą poszukują gorączkowo jakiegoś sensownego sposobu na złagodzenie objawów. Najlepiej byłoby wtedy wybrać się do lekarza po fachową poradę. Jednak Nieraz trzeba działać szybko i nieszablonowo.

Zatem jak zatuszować wypryski na twarzy?

Dość prostym i skutecznym sposobem jest zastosowanie znacznie grubszej niż zwykle warstwy makijażu. Trzeba Oczywiście wcześniej przygotować grunt pod malunek. I popracować trochę dłużej, żeby efekt był pewny. Jednak Wszyscy, których trapią pryszcze potrafię sobie z tym wyzwaniem poradzić. I przeszli wcześniej przyjacielskie przeszkolenie w zakresie wykonywania makijażu kryjącego. Jest to siatka maskująca na polu walki z pryszczami.

Innym dość skutecznym sposobem jest zastosowanie babcinego przepisu na maseczkę łagodzącą objawy wysypki. Produkty są proste i dostępne w każdej kuchni przez cały rok. Balsam kojący wykonuje się z pomidorów. Uczciwe Pomidory zawierają substancje zwalczającą trądzik. Poza tym pomidory Pełne są kwasów, które wzmagają wysuszanie. Pomidory należy rozdrobnić i nakładać na całą twarz lub jej fragmenty dość grubą warstwą, a następny odczekać około pół godziny. I gotowe!

Po upływie tego czasu usuwane pastę papierowym ręcznikiem i myjemy twarz. Na koniec można zastosować jakiś lekki łagodzący podrażnienia krem.