Planujesz budowę domu a Twoja działka wymaga szeregu poprawek. Dowiedz się jakie kroki musisz podjąć, aby przebrnąć bez większych wydatków. Chwasty i nierówności to nie problem. Trochę chęci i cierpliwości nie zaszkodzi.

Masz chwasty i wysoką trawę. Wystarczy że kupisz odpowiedni preparat dostępny w wielu sklepach ogrodniczych lub Internecie. Do usunięcia chwastów, możesz użyć herbicydu a na mech najlepsze jest wapnowanie np. Dolomitem. Taką czynność możesz wykonać zupełnie sam, zachowując środki ostrożności.

Po tej czynności i usunięciu gąszczy porośli, czas na wyrównanie gruntu. Jeżeli Twój teren jest nierówny, możesz go nawieźć ziemią. Zanim jednak to zrobisz, zastanów się czy korzystniej będzie dosypywać zimę przed, czy po wylaniu fundamentów. Szkoda wykonywać syzyfową pracę, gdy można to zrobić później. Po wylaniu fundamentów może okazać się, że trzeba wybierać zbędną ziemię. Jest wiele firm które oferują darmową ziemię, nawet przywiozą. Trzeba popytać po znajomych i poszperać w Internecie.
Możesz także poprosić firmę, która przywozi Ci ziemię o rozwalcowanie jej po działce.

Teren wygląda coraz lepiej, ale czas pomyśleć o utrwaleniu wjazdu na czas budowy. Przyda się tu gruz z rozbiórek budynków i nie tylko, bo po co wydawać pieniądze na drogie posypki, skoro to tylko prowizoryczny wjazd.
Po budowie domu, na pewno pomyślisz o kostce brukowej albo innym rozwiązaniu. Dużo osób chce się pozbyć gruzów, również mogą zaproponować transport. Taniej ich to wyjdzie, zamiast oddawanie gruzu na wysypisko i opłacenie. Po utwardzeniu wjazdu, śmiało mogą wjeżdżać ciężkie sprzęty. Jak widać etap przygotowywania działki jest kosztowny, ale możesz maksymalnie obniżyć wydatki.