Chcąc wykorzystać pozytywny wpływ na zdrowie aktywnego wodoru, trzeba się wyposażyć w generator wodoru. Pozwala to przygotować wodę wodorową. Wypełniona dużymi ilościami elektronów jest w stanie zredukować ilość wolnych rodników w organizmie.

Przygotowanie aktywnego wodoru, który cechuje się wysoką czystością, wymaga przeprowadzenia procesu elektrolizy. Polega on na przepuszczeniu prądu stałego pomiędzy dwiema elektrodami. Uzyskana w takim procesie woda ma wyjątkowe właściwości, które pozwalają pozytywnie wpływać na funkcjonowanie organizmu.

Jakie są zalety terapii z wykorzystaniem wody z aktywnym wodorem?

Aktywny wodór jest jednym z najbardziej skutecznych antyoksydantów. Pozwala to zmniejszyć ryzyko występowania wielu chorób. Dodatkowo może łagodzić objawy różnych schorzeń. Zaletą jest także możliwość ograniczenia procesów starzenia.

Potwierdzone badaniami, pozytywne efekty zdrowotne działania aktywnego wodoru to między innymi:

  • hamowanie procesów starzenia się skóry,
  • leczenie przewlekłych chorób płuc przy wykorzystaniu inhalacji,
  • ograniczenie uszkodzeń tkanek serca,
  • wsparcie w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów,
  • obniżanie poziomu cholesterolu,
  • redukcja stresu oksydacyjnego przy niewydolności nerek,
  • wsparcie przy leczeniu cukrzycy typu 2.

Codzienne stosowanie wody z aktywnym wodorem pozwala na uzyskanie większej ilości energii. Wzrost odporności wynika między innymi z poprawy przyswajania witamin, minerałów, czy składników odżywczych. W przypadku osób mających problemy trawienne możliwe jest ich ustabilizowanie i ograniczenie nadmiernego wydzielania się soków żołądkowych. Chcąc regularnie stosować aktywną wodę z wodorem, trzeba wyposażyć się w generator wodoru.

Generator wodoru do przygotowania wody

Przygotowanie wody z aktywnym wodorem wymaga wykorzystania specjalnych urządzeń. Decydując się na wybór konkretnego modelu, trzeba skupić się przede wszystkim na tym, jakiej jakości wodę będzie można w nim stworzyć. Jednym z parametrów, który trzeba brać pod uwagę, jest stężenie wodoru w wodzie. Dobrej jakości generator wodoru powinien zapewnić stężenie około 1100 ppb. Natomiast najlepsze urządzenia pozwalają uzyskać jeszcze wyższe wartości, które przekraczają 1500 ppb. Gdy uzyska się odpowiednią ilość wodoru w wodzie, wówczas można spożywać jej mniej dla uzyskania tego samego efektu. Badania wskazują, że powinno się dostarczać minimum 0,5 mg wodoru. Zatem uzyskując w generatorze poziom 1 mg wodoru na litr, trzeba wypić minimum pół litra wody dziennie, aby oczekiwać prozdrowotnych efektów.