Niestety, ale nie zawsze troska o swoje zdrowie latem jest zadowalająca. Sporo osób „odpuszcza” sobie, ograniczając się jedynie do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Takie postępowanie niestety może negatywnie skutkować w późniejszym czasie, o czym trzeba pamiętać.

Co zabrać do podróżnej walizki? Apteczka to podstawa!

Na pewno nie możesz zapomnieć o podręcznej apteczce. Powinny znaleźć się w niej leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. O ból głowy czy lekkie przeziębienie w czasie letnich eskapad nietrudno, dlatego takie środki są niezbędne. Oprócz nich włóż do apteczki środki higieniczne, czyli bandaże, plastry, gazy jałowe oraz maści na stłuczenia i przeciwzapalne. Nie może w niej zabraknąć także preparatów przeciwuczuleniowych oraz środków na insekty. Jeśli zamierzasz spędzać czas na plaży i dłuższych spacerach, niezbędne są również środki ochraniające przed promieniowaniem słonecznym. Nie zaszkodzi zabrać ze sobą również środków przydatnych przy problemach gastrycznych. Biegunki, zaparcia, zatrucia to także częste problemy na wyjazdach.

Kosmetyczka, nie tylko dla kobiet!

Podręczna kosmetyczka to także ważny element w podróżnej walizce. Nie może w niej zabraknąć kremów do twarzy i do rąk, balsamu do ciała (szczególnie przydatny po opalaniu), toniku bądź płynu micelarnego. Małe nożyczki, pilniczek do paznokci i waciki (najlepiej kilka paczek) to także niezbędne akcesoria dla każdego. Zamiast kilku mydeł, lepiej zabrać ze sobą duży żel pod prysznic i odżywkę do włosów bez spłukiwania. Kilka ręczników różnej wielkości przyda się jak najbardziej. Preparaty ochronne do ust nie będą dużym balastem, a mogą uchronić wrażliwą skórę warg przed przesuszeniem i pękaniem pod wpływem słońca.

Na wyjeździe zadbaj też o jamę ustną! Irygator dentystyczny – czy to już duża przesada?

No właśnie, o higienie jamy ustnej na wakacjach nie każdy pamięta. Owszem, zapewne zabierasz ze sobą szczoteczkę i pastę do zębów, ale czy to na pewno wystarcza? Na wyjeździe, szczególnie tym dłuższym, również musisz pamiętać o higienie jamy ustnej. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą płynu do płukania ust i nici dentystycznych. Warto zdecydować się też na irygator dentystyczny. To kompaktowe, przenośne urządzenie nie zajmie wiele miejsca, a na pewno pomoże ci zadbać kompleksowo o jamę ustną. Dzięki niemu dokładnie wyczyścisz przestrzenie międzyzębowe. Irygator dentystyczny w wersji przenośnej jest bezprzewodowy i ma wbudowany w rękojeść zbiorniczek na płyn. Do zestawu dołączony jest również akumulator i stacja ładująca. Wybierając się na zakupy, zwróć uwagę na to, jakie ma funkcje i parametry, np. czas pracy i pojemność zbiorniczka. Irygator dentystyczny to dla wielu osób niezbędne urządzenie przeznaczone do higieny jamy ustnej, zarówno w podroży, jak i na co dzień.

O zdrowie trzeba się troszczyć cały rok, a wakacje nie powinny zwalniać z troski o siebie. Liczy się nie tylko kondycja fizyczna, ale też zapewnienie sobie odpowiedniej dawki relaksu. Niestety, niektórzy nie umieją dobrze odpocząć nawet w czasie dni wolnych do pracy. Taka postawa później skutkuje złym samopoczuciem i zmęczeniem.