Osoby z niepełnosprawnościami niejednokrotnie doznają trudności w codziennym, normalnym funkcjonowaniu. Często najprostsze czynności wymagają od nich ogromnego wysiłku. Warto zainteresować się kwestią dofinansowań z PFRON, dzięki którym życie osób niepełnosprawnych może stać się dużo łatwiejsze.

Jak uzyskać dofinansowanie dla niepełnosprawnych z PFRON?

PFRON to skrót od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest to organ administracji publicznej, który prężnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami, które często potrzebują wsparcia i pomocy w ich codziennym funkcjonowaniu. Dzięki PFRON poziom życia osób z niepełnosprawnościami w Polsce staje na co raz wyższym poziomie. Organ ten dba przede wszystkim o ułatwienie rehabilitacji, ale także zajmuje się na przykład pomocą przy kwestiach dotyczących zatrudnienia niepełnosprawnych. PFRON organizuje różnego rodzaju dofinansowania, które mają wesprzeć takie osoby w związku z tym, że na co dzień mają one bardzo dużo wydatków związanych ze swoją niepełnosprawnością. Aby uzyskać pomoc z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych należy złożyć odpowiedni wniosek do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania PCPR lub MOPS.

Wózek toaletowy, krzesełko schodowe i inne udogodnienia dla niepełnosprawnych

Dzięki dofinansowaniu z PFRON osoba z niepełnosprawnością może dostosować miejsce zamieszkania do swoich indywidualnych potrzeb. Jest wiele gadżetów, które na co dzień pomagają niepełnosprawnym w dokonywaniu nawet najprostszych czynności. Można tu wymienić na przykład wózek toaletowy, krzesełko schodowe czy siedzisko pod prysznic. Aby mieć pewność, że wszystkie te udogodnienia będą w pełni bezpieczne i funkcjonalne, warto zainwestować w produkty dobrej jakości, które niestety kosztują dość sporo. Dlatego właśnie warto zwrócić się do PFRON o dofinansowanie, które może pomóc wielu osobom w trudnej sytuacji materialnej. Niekiedy leki i inne produkty niezbędne do życia osobie niepełnosprawnej kosztują tyle, że nie stać jej już później nawet na najprostsze akcesoria, takie jak na przykład wózek toaletowy.