Ciąża, choć nie zawsze jest ona lata okresem w życiu kobiety, to nie należy traktować jej jako choroby. Niestety jednak lista naturalnych, ciążowych dolegliwości jest bardzo długa, a co gorsza, potrafią one mocno dać w kość przyszłej mamie. W dodatku mogą one mieć wpływ na jej zdrowie i kondycję po porodzie. Tak więc, w tym tak szczególnym okresie warto szczególną uwagę skupić na zmianie stylu życia na bardziej zdrowy, w czym mogą pomóc pewne ciążowe niezbędniki, jak choćby poduszka ciążowa.

Pierwszy trymestr ciąży — w co warto się zaopatrzyć?

Choć pierwsze trzy miesiące ciąży ciężko wizualnie zaobserwować, bywa, że są one najtrudniejszymi miesiącami dla kobiety ze względu na doskwierające jej dolegliwości. Waga ja nastrojów, burza hormonalna, wieczne zmęczenie oraz senność, jak również kłopoty z kondycją to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Kobieta ciężarna może odczuwać takie symptomy, jak: powiększone i tkliwe piersi, wzdęty brzuch, mdłości oraz dość często wymioty. W pierwszym trymestrze ciąży mogą przydać się takie akcesoria, jak:
Wygodny, dobrze dopasowany biustonosz — powinien stanowić jeden z pierwszych zakupów dla kobiety w ciąży. Wszystko dlatego, że jednym z pierwszych objawów są właśnie tkliwe i powiększone piersi. Dbałość o tę część ciała od pierwszych tygodni zwróci się w formie biustu w nienagannej kondycji, z rozciągnięta skóra po porodzie i karmieniu. Odpowiednio dobrany biustonosz można nosić zarówno w dzień, jak i w nocy. Najlepszym wyborem są te bez fiszbin, bawełniane. Zazwyczaj mają one także funkcję karmienia, więc można wykorzystać je także po porodzie.

Poduszka ciążowa i nie tylko — gadżety przydatne w drugim trymestrze ciąży

To idealny czas w ciąży. W tym okresie brzuch nie jest na tyle duży, by mógł przeszkadzać w codziennych czynnościach, ale jest już widoczny. Popularne dolegliwości zaczynają ustępować, a hormony sprzyjają dobremu humorowi. To jednak czas, w którym mama może odczuwać pierwsze bóle pleców oraz trudności ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do spania, która będzie komfortowa. Tu z pomocą przychodzą takie akcesoria, jak:

  • Poduszka ciążowa — pozwala ona na wygodę w podparcie nóg i pleców, odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa.
  • Pasy ciążowe — ich zadaniem jest przeniesienie ulgi, gdy pojawią się bóle pleców, uczucie ciągnięcia w pachwinach, czy też w dole brzucha.
  • Adaptery do pasów bezpieczeństwa — są one niezbędne w przypadku kobiet, które każdego dnia spędzają sporo czasu w samochodzie. Pozwalają na bezpieczne zapięcie pasów, jak również unikniecie urazu brzucha w czasie kolizji.

Co warto mieć w trzecim trymestrze ciąży?

Jest to końcówka, a zarazem bardzo ciężko okres ciąży. Duży brzuch daje się we znaki, utrudniając ruchy oraz wzięcie większego swobodnego, głębszego wdechu. W tym czasie kobieta ciężarna powinna zaopatrzyć się w takie gadżety, jak:

  • Poduszka lędźwiowa lub wałek ortopedyczny — pozwalają one na łatwiejsze przyjęcie wygodnej pozycji w czasie odpoczynku czy siedzącego trybu pracy.
    Poduszka do wanny — to akcesorium, które w znacznym stopniu ułatwi kąpiel przyszłej mamie.
  • Detektor tętna płodu — to ciekawy produkt, który pozwala na podsłuchiwanie dziecka, gdy znajduje się jeszcze w brzuchu mamy, umożliwia obserwacje tego, jak dziecko reaguje na bodźce z otoczenia: muzykę, głosy rodziców, dotyk brzucha, czy też światło latarki. To wyjątkowe doświadczenie, szczególnie dla rodziców spodziewających się pierwszego dziecka.